Фазлагиќ до крајот на сезоната на позајмица во Дунајска стреда

Македонскиот репрезентативец Енис Фазлагиќ до крајот на сезоната ќе биде на позајмица во редовите на словачкиот прволигаш Дунајска стреда.

Фазлагиќ, које член на полскиот Висла Краков, по договор со тренерот Јержи Брзечек се одлучи да ја промени средината за една сезона како би имал неопходна поголема минутажа.

„Фазлагиќ е навистина одличен талент, но добро за него е да одбере клуб каде ќе игра и ќе има помалку притисок каков што носи во моментов играњето за Висла“ – изјави неодамна Брзечек.

По, по преговорите на Висла Краков со неколку клубови, одлуката падна македонскиот фудбалер од средниот ред да се пресели во Дунајска стреда.

 

Jerzy Brzęczek

Се вчитува...