Федерер го прими и Ѓоковиќ во својот бенд „Еднорачни бекхенд бојси“ (ВИДЕО)

Интересно… Новак Ѓоковиќ пее заедно со Роџер Федерер. Швајцарецот уште од претходно сними „спот“ со уште двајца тенисери, Бугаринот Григор Димитров и Германецот Томи Хас…

А, сега им се приклучува и Новак Ѓоковиќ, покажувајќи ги своите завидни гласовни можности. Како што самиот го именуваше овој бенд Федерер, планираат убава кариера во иднина за „Еднорачните бекхенд бојси“…

Се вчитува...