„Федерер имаше најдобар сервис, Рафа најдобар топ спин, а Новак…“

Познатиот тениски тренер кој своевремено ги водеше и сестрите Вилијамс, Рик Мачи се обиде да ја сумира приказната за „големата тројка“ во една реченица.

Тој е многу активен на Твитер, каде го сподели и своето мислење за „триаголникот“ Новак-Роџер-Рафа.

„Ако сакаме да ја сумираме „големата тројка“, Роџер Федерер го имаше најдобриот сервис, Рафаел Надал најдобриот топ спин, а Новак Ѓоковиќ најдобрата кариера“, напиша Мачи.

Се вчитува...