Мајсторија на Федерер во стилот на Надал (ВИДЕО)

Роџер Федерер, кој во последен момент реши да настапи во „Вечниот град“, имаше лесна задача во второто коло против Жоао Соуса, славејќи со 2-0 и со низа фантастични потези покажувајќи зошто за многумина е најдобар тенисер на сите времиња.

Уживајте во неговиот најубав удар во овој меч, кога за многумина Федерер се најде во загубена ситуација, но во стилост на Рафаел Надал, со удар од трк неколку метри зад линијата успеа да го матира противникот.

 

 

Се вчитува...