Фемили порачаа: Донесете шампионска титула за Марче (ФОТО)

Во овие моменти се игра третиот финален натпревар од серијата меѓу МЗТ Скопје и Еуро Никел, а со победа аеродромци можат да стигнат и до осмата шампионска титула.

На трибините во СЦ „Јане Сандански“ осамна транспарент со ликот на прерано починатиот ракометар Марко Божиновски, кој е долгогодишен навивач на скопскиот великан, па „фамилијата“ од Аеродром им порача на своите кошаркари:

„Играјте за Аеродром, играјте за Марче“

Се вчитува...