Фенербахчe не го избра Ангеловски, туку… (ФОТО)

Доскорешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски нема да биде нов тренер на Фенербахче откако истанбулскиот тим ја официјализираше соработката со Виктор Переира.

Ова воедно претставува и враќање на португалскиот стратег на клупата на Фенербахче по сезоната 2015/16. Покрај клубот од Истанбул, 52-годишникот во својата кариера седеше и на клупите на Минхен 1860, Олимпијакос, Ал Ахли, Порто, Санта Клара…

Се вчитува...