Фенербахче со официјална понуда за Алиоски, Лидс нуди нов договор

Езгијан Алиоски веднаш по Европското првенство го очекува одлука каде ќе ја продолжи својата кариера.

Турскиот гигант Фенербахче, како што пренесуваат турските медиуми, денеска испратил официјална понуда до Алиоски за негов ангажман.

Во исто време, пак, и Лидс нуди нов договор за македонскиот репрезентативец, како продолжување на досегашниот кој му завршува на крајот од актуелниот месец но со поповолни услови.

Се вчитува...