Феноменалениот Барди не запира: Нов евро-гол…! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со феноменалните свои игра во предсезоната во шпанската Примера, зачинувајќи го со нов погодок и пријателскиот натпревар на Леванте против Елче.

Леванте славеше со 0-2 против Елче, а Барди во 70. минута од средбата уште еднаш од слободен удар постигна извонреден евро-гол потврдувајќи дека ќе биде огромно засилување за Леванте во новата сезона…

Се вчитува...