Феноменална атмосфера: Кавадарци дефинитивно живее за фудбал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Повторно феноменална фудбалска атмосфера во Кавадарци. Уште еднаш Кавадарци покажа дека сезонава и тоа како живее за фудбалот. Незаборавен амбиент и на дербито на тиквешијата против Вардар Неготино во кој „црвените“ славеа со убедливи 4-0.

Амбиент во кој повторно уживаше и градоначалникот Митко Јанчев, без разлика и на малиот инцидент во финишот на првото полувреме кој апсолутно ниту најмалку не успеа да го расипе извонредниот генерален впечаток: „Ова е она што му недостасува на македонскиот фудбал, буквално во секоја фудбалска средина!“.

 

Се вчитува...