Феноменот Роналдо пред 21 година постигна неверојатен гол (ВИДЕО)

Меси и Роналдо се „богови“ во денешниот модерен фудбал, но пред нив играше и феноменот Роналдо. Бразилецот на 13 октомври 1996 година, пред точно 21 година, го постигна можеби најубавиот гол на сите времиња.

Ја зема топката од центарот на теренот, ги издрибла сите противнички фудбалери и ја затресе мрежата. Тренерот Боби Робсон се фати за глава во неверување што направи Бразилецот, а Лорен Блан му симна капа…

Се вчитува...