Фергусон донесе минимална победа за Болоња над Лацио (ВИДЕО)

Болоња триумфираше против Лацио со 1-0 во првиот натпревар од 11. коло во Серија А.

Болоња победи со голот на шкотскиот репрезентативец Луис Фергусон во 46. минута од натпреварот.

 

Со овие три бода Болоња се проби на шестата позиција на табелата, колку што има и Наполи на петтото место.

Се вчитува...