Ферстапен ќе започне од последното место на ГН на Русија

Возачот на Ред Бул и лидерот на шампионатот во Форума 1, Макс Ферстапен трката за Големата награда на Русија ќе ја започне од последната позиција поради промена на агрегатот на моторот.

Како потсетување, Холнаѓенцот за оваа трка требаше да отслужи казна од три места поради инцидентот со Луис Хамилтон на трката на „Монца“, но Ред Бул се одлучи да го искористи овој момент на дополнителен начин.

Се вчитува...