Ферстапен сениор: Не му свиркајте на Луис Хамилтон

Таткото на Макс Ферстапен, Јос пред трката за големата награда на Холандија ги замоли навивачите на возачот на Ред Бул да не го исвиркуваат неговито најголем ривал, Луис Хамилтон.

„Се надевам дека нема да го свиркаат Луис Хамилтон. Макс сигурно знае начин како да се бори против Лиус на патеката“, изјави Ферстапен сениор. 

Трката за големата награда на Холандија е на програмата во недела во 15 часот.

Се вчитува...