Фешта на трибини – дерби во вистинска смисла (фотогалерија)

Присуството на двете навивачки групи, „Сити парк бојс“ и „Фемили Аеродром“ му дава дополнителен шарм на второто овосезонско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје, што се игра попладнево во „Градски парк“.

Гостинските навивачи пристигнаа со мало задоцнување и пресметката на трибините можеше да почне, со кратко пиротехничко шоу на аеродромци. Првото полувреме минува во спортска борба на теренот и фер-навивање на трибините, како што му доликува на едно големо дерби.

МЗТ Скопје на одмор замина со предност од 35-39.

 

Се вчитува...