ФИБА не потсетува на најважниот меч на Македонија – Ах, тој Наваро (ВИДЕО)

Светската кошаркарска федерација (ФИБА) во 14 часот на јутјуб каналот ќе го емитува полуфиналниот натпревар од Европското првенство во 2011 година во кое Македонија беше поразена од Шпанија. Нашата селекција одигра феноменален натпревар против големиот фаворит кој на крајот само поради магијата на неверојатниот Хуан Карлос Наваро избраниците на Марин Докузовски не успеаја да се пласираат во финалето.

Потоа во мечот за третото место повторно Македонија несреќно загуби, овојпат од Русија и на крајот шампионатот го заврши како четвртопласирана.

Се вчитува...