Филип Дурански продолжува во Севан од Ерменија (ФОТО)

Довчерашниот фудбалер на Силекс, Филип Дурански повторно се враќа на интернационалната кариера.

30-годишниот фудбалер од средниот ред својата кариера ја продолжува во ерменскиот прволигаш Севан.

Дурански претходно во својата кариера има настапи и за Работнички, Скопје и Хоризонт Турново на домашната сцена, како и Славија Прага и Млада Болеслав во Чешка.

Се вчитува...