Филип Ивановски е нов голман на Бутел

Филип Ивановски е ново засилување за ракометниот суперлигаш Бутел. Голманот доаѓа во редовите на скопскиот тим, од екипата на Еурофарм Пелистер.

Тој потпиша договор на една сезона со Бутел со можност соработката да биде продолжена на уште една сезона.

„Раководоството и стручниот штаб имаат сериозен и професионален пристап кој дава големи резултати, па Бутел секоја година се повеќе расте и се развива и станува клучен фактор во македонскиот ракомет. Со доаѓањето и играњето во овој клуб очекувам да ги покажам и надградам своите квалитети и заедно како колектив да напредуваме уште повеќе. Што се однесува до македонското првенство очекувам борба за врвот , а со тоа повторно излез на европска сцена, додека што се однесува до европските натпревари со добра ждрепка и малку среќа мислам дека можеме и до групна фаза“, вели Ивановски.

Се вчитува...