Филкруг носи водство за Дортмунд на „Вестфален“ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Борусија Дортмунд поведуваат со 1-0 во првиот полуфинален натпревар од двомечот во Лигата на шампионите.

Водство за „милионерите“ носи Никлас Филкруг кој со големо чувство во 36. минута постигна гол за 1-0.

Dortmund [1] – 0 PSG – Niclas Fullkrug 36′
byu/etclassico insoccer

Се вчитува...