ФК Гостивар го бара стадионот, блокада од општината: Ние сме фудбалски клуб, немаме политички амбиции

Раководството на ФК Гостивар преку соопштение до јавноста го изразија своето незадоволство по состанокот со Градоначалникот на Општина Гостивар, околу условите за користење на фудбалскиот стадион.

Управата на македонскиот прволигаш тврди дека во изминатиот период добивало ветување дека ќе го добие стадионот на самостојно користење доколку инвестира во него, тие го исполниле својот дел од договорот, поради што се чувствуваат изневерени од водечките луѓе во општината.

Соопштението на ФК Гостивар го пренесуваме во целост:

Се вчитува...