ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: ФМП Академија подобра од Гостивар, Пелистер го совлада МЗТ 2

ФМП Академија го совлаа Гостивар со 95-82 во пријателски натпревар кој се одигра вечерва во Скопје.  пред се благодарение на одличните четири минути во втората четвртина во која направија серија од 15-0. Од 36-36, ФМП отиде на 51-36 и до крајот успеа да ја задржи високата предност.

Најефикасен во тимот на ФМП беше Стефан Крстајиќ кој постигна 26 поени, а додаде уште седум скока и пет асистенции. Кошанин кој го заврши мечот со 20 поени.  Кај Гостивар Силаџи беше прв стрелец со 25 поени, а добра партија имаше и Виктор Ефремовски кој заврши со 23.

Пелистер славеше над МЗТ Скопје 2 со убедливи 106-64 во натпревар одигран во „Боро Чурлевски“ во Битола.

Се вчитува...