Формула 1 експресно ја одби жалбата на Мерцедес (ФОТО)

Арбитражата на Форума 1 експресно ја одби жалбата на Мерцедес за наводниот „инцидент“ помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон на Големата награда на Бразил каде во 48. круг при обид за претекнување на Британецот, Холанѓанецот не дозволи без борба да ја изгуби првата позиција.

Уште на самата трка „судиите“ одучија дека не дошло до прекршување на правилата, но Мерцедес поднесе нова жалба по наводни нови детали околку инцидентот, но и таа не беше прифатена по што возачот на Ред Бул нема да подлежи под казна.

Се вчитува...