ФОТО: Доријан Бабунски првпат во сениорскиот дрес

Поранешниот младински репрезентативец Доријан Бабунски доби дебитантски повик за настап во сениорската репрезентација од селекторот Благоја Милевски.

Офанзивецот на бугарскиот суперлигаш Ботев Враца се приклучи на националниот тим денеска одработувајќи го првиот свој тренинг во сениорските води.

Се вчитува...