ФОТО НА ДЕНОТ: Двоецот на Палермо – поздрав за Италија!

Македонскиот двоец од Палермо, Илија Несторовски и Александар Трајковски, заедно со капитенот Горан Пандев, беше клучниот во ремито со Италија на Македонија во квалификациите за СП 2018…

По оние ремија кои ги паметиме со Англија, Холандија…, уште едно во низата против најголемите европски гиганти кои остануваат запаметени за нас. Сето тоа неизбежно одбележано и од Несторовски и Трајковски како поздрав и за Палермо!

Се вчитува...