ФОТО НА ДЕНОТ: Фелипе не може да гледа како Шкендија победува…

Хуан Фелипе не е „младинец“, а не беше земен ниту како странец во составот на Вардар за куп-дуелот против Шкендија, но затоа дојде да го види лидерот на табелата на денешниот меч против Работнички. Шкендија си ја заврши работата и победи со 0-2, а на Фелипе му се „стемни“ со оглед дека предноста на ривалот е сега зголемена на огромни 17 бода.

Во еден момент, Фелипе со блуза се покри преку глава…Веројатно не можеше да гледа како Шкендија победува. Претходно, пак, убаво се забавуваше, во прекрасно женско друштво.

 

Се вчитува...