ФОТО НА ДЕНОТ: Нестор пркоси на гравитацијата

Македонија ја забележа стартната победа во новиот циклус од Лигата на нации откако националниот тим славеше со 2-1 против Ерменија со два гола од пенал. Вториот го реализираше Илија Несторовски, а во текот на мечот и направи неверојатен потег, „лебдеше“ пркосејќи и на гравитацијата…

Објективот на ЕКИПА успеа да го „улови“ Нестор во специфичната поза.

 

Се вчитува...