ФОТО НА ДЕНОТ: Нов квалитативен скок кон најдобрите во светот….

Фудбалска Македонија може да слави уште еден момент за својата историја сместувајќи се повторно меѓу најдобрите европски селекции, овој пат низ квалификациите за пласман на СП 2022.

Триумфот над Исланд и обезбедениот бараж за Мундијалот 2022 се дефинитивно момент за славје на македонските херои кои реализираа уште еден квалитативен скок кон најдобрите во светот.

Се вчитува...