Фото на денот: Новиот имиџ на Дамјан Стојановски

Дел од спортистите ја искористија паузата поради коронавирусот за промена на имиџот, но ниту еден од нив во толкава мера како Дамјан Стојановски.

Капитенот на МЗТ Скопје целосно го промени изгледот, пуштајќи долга коса и брада, како што може да се види од овие фотографии од загревањето пред натпреварот со Левски, првата од двете контролни средби што „металците“ ќе ги играат против бугарскиот гигант.

Се вчитува...