ФОТО НА ДЕНОТ: Разбудете не кога ќе шутнеме на гол

Ако не ви е јасно како одиграла Полска на дуелот со Сенегал, оваа фотографија отсликува буквално се. Нивната национална селекција игра на СП, и тоа премиерен меч против ривал што реално може да го добие, а тие заспале на трибини…

А што друго да направат ако се земе во предвид играта на нивните миленици, очајно прво полувреме и прв шут кон противничкиот гол дури во 51. минута, од слободен удар на Левандовски.

Полјаците беа побројни на трибините денеска, но наместо причина за радост добија можност за „дремка“.

Се вчитува...