Фото на денот – Столе Стоилов: Судија, дојди да ти „шепнам“ нешто

Големо е ривалството меѓу Вардар и Металург дури и кога разликата во квалитет е значителна, особено за капитенот на „вардарци“, Стојанче Стоилов, кој во кариерата има одиграно бројни жестоки пресметки со ривалот од „Автокоманда“.

Македонскиот репрезентативец не се најде во составот на Вардар на вечерашното дерби, но од трибините темпераментно ги бодреше соиграчите. А кога не одеше најдобро, тој пријде зад едниот гол – за да му „шепне“ нешто на судијата.

Се вчитува...