ФОТО НА ДЕНОТ: Види ме брат како Роналдо сум!

Пари Сен Жермен загуби од Манчестер сити со 1-2 во првиот полуфинален меч во Лигата на шампионите. „Светците“ направија премногу грешки за вака важен натпревар и сами си пукаа во нога. Вториот гол на Сити беше дело на Махрез од слободен, но живиот ѕид беше катастрофално наместен.

Кимпембе и Паредес оставија голема дупка во „ѕидот“, што значи дека „знаат“ како да се постават во стилот на Кристијано Роналдо.

 

Се вчитува...