ФОТО НА ДЕНОТ: Војна ли почна? Не, за на фудбал сме…

На стадионот околу 500 гледачи, а подготовки како за Трета светска војна. Во Ѓорче Петров имаше огромно присуство на полициски сили, а на трибината се собраа не повеќе од 500 „Шверцери“, членови на навивачката група на Шкупи. Со право некој можеше да се запраша…„Војна ли почна во Ѓорче?“

Сепак, тоа беше само еден обичен фудбалски натпревар од Купот на Македонија на кој не присуствуваа ниту илјада гледачи…

Се вчитува...