ФОТО: Пелистер на снег се подготвуваше за утрешното вечно дерби со Вардар

Денеска во претпладневните часови во Битола наврна голема количина на снег кој создаваше проблеми на граѓаните. Меѓутоа не и на фудбалерите на битолски Пелистер, кои го одржаа тренингот пред утрешното вечно дерби во Купот. Во Битола гостува тимот на Вардар.

Меѓутоа ако снегот ако продолжи да паѓа, и да не биде исчистен од „Тумбе Кафе“, голема е веројатноста дури и дуелот да биде одложен и презакажан за некој друг термин.

Фотографијата покажува во какви услови тренираа денеска пелистерци, односно се навикнуваа на условите кои ги очекува утре.

Се вчитува...