ФОТО: Стефан Ристовски во улога на фоторепортер – „Ајде, нaсмевки…“

Капитенот на македонската репрезентација Стефан Ристовски со уште една одлична партија за Динамо Загреб. Овој пат во големата победа од 4-1 во мега-дербито на Хрватска против сплитски Хајдук.

Ристовски, согласно оценките за натпреварот, е еден од најдоброоценетите фудбалери во победничкиот состав одигрувајќи го целиот натпревар на највисоко ниво.

На крајот, секогаш добро расположениот за шега Ристовски, се одлучи да биде и фоторепортерот кој ќе ја овековечи екипата на Динамо Загреб заедно со „БББ“ по големиот триумф над Хајдук.

Се вчитува...