ФОТОГАЛЕРИЈА: Најубавото од синоќешниот пречек на „вардарци“ – низ 100 фотографии

Вардар уште еднаш запиша историја за себе, за македонскиот ракомет и спорт. Големината на неговиот успех на најдобар можен начин беше демонстрирана со синоќешниот грандиозен пречек на ракометарите во Скопје, емоциите, љубовта и радоста која кон нив отворено ја испратија илијадниците навивачи и поддржувачи… Сето тоа тоа очигледно примено со воодушеување и од самите „вардарци“.

Најубавото од синоќешниот пречек на „вардарци“ овој пат како заокружување низ 100 фотографии од окото на ЕКИПА…

 

 

Се вчитува...