ФОТОГАЛЕРИЈА: Прв „скалп“ од Норвешка, петта победа во 2017…!

Македонија во четвртиот меѓусебен натпревар во историјата стигна до првата победа против Норвежаните. Триумфот од 2-0 на „Филип Втори“ е петти во успешната 2017 година за македонскиот репрезентативен фудбал.

Селекцијата на Игор Ангеловски изминатава година од девет одиграни натпревари запиша 5 победи (Лихтенштајн во два наврати, Белорусија, Израел и Норвешка), три ремија (Турција, Албанија и Италија) и само еден пораз (1-2) од Шпанија во квалификациите за СП 2018. Сето тоа како навестување на желбата за конечно во 2018 година успешните игри да донесат и со резултатска успешност во следниот квалификациски циклус…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...