ФОТОГАЛЕРИЈА: Сега им е само топло… Утре на Зенит ќе му биде и „жешко“ на „Филип Втори“!

Фудбалерите на Зенит под водство на Роберто Манчини вечерва го почувствуваа „Филип Втори“ во пресрет на утрешната пресметка од почетното коло во Лигата на Европа со Вардар.

Се жалеа Русите, по денешното пристигнување во главниот град на Македонија, дека малку им е топло на југот, во Скопје… Но, тоа е и само пред празниот наш најголем стадион… Утре, дефинитивно очекуваме да им биде малку повеќе „жешко“…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...