(ФОТОГАЛЕРИЈА) „Штркот“ Олуџоби го предводеше МЗТ Скопје до првиот триумф во Златибор

МЗТ Скопје успеја да ја забележи првата победа на „балонот“ на АБА2 откако на крилјата на Џеми Олуџоби и неговите 24 поени и 7 скока ја совлада Сутјеска со 93-82. Аеродромци беа подобриот противник на овој натпревар, одлично ја отворија средбата, а и покрај падот во играта во второто полувреме на крајот искусно ги освоија двата бода.

 

Се вчитува...