ФОТОГАЛЕРИЈА: Словенците го одработија официјалниот тренинг на „Тодор Проески“

Фудбалерите на словенечка Мура го одработија официјалниот тренинг на арената „Тодор Проески“ пред утрешниот натпревар со Шкендија во првото квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Тренерот на Мура, Анте Шимунџа најави дека неговиот тим доаѓа по позитивен резултат во Скопје и покрај тоа што Шкендија ја носи фаворитската улога. Во позитивна атмосфера го одработија и тренингот на македонско тло пред утрешниот дуел…

 

Се вчитува...