Франција славеше во спектаклот пред 27.000 навивачи на стадионот во Лил… (видео)

Репрезентацијата на Франција сосема очекувано стигна до победата против Исланд во осминафиналето од Светското првенство на кое се домаќини.

Французите во спектаклот на стадионот „Пјер-Мауро“ во Лил, адаптиран во случајот за спортови во сала, пред 27.000 навивачи стигнаа до триумф од 31-25 (14-13) против Исланѓаните.

Се вчитува...