Фудбалерите на Струга ТЛ отпатуваа за Словачка за мечот против Слован Братислава (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на македонскиот шампион Струга Трим Лум отпатуваа за Словачка, каде утре од 19 часот ќе му гостуваат на Слован Братислава во првиот натпревар од воведното квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Иако словачкиот шампион е главен фаворит на овој натпревар, од македонскиот шампион влегуваат во него со самодоверба, велејќи дека ќе направат се што е во нивна моќ да го изненадат големиот фаворит.

Се вчитува...