Фудбалерите со најубавата роденденска честитка за Боби Милевски (ФОТО)

Фудбалерите со триумфот над Италија му ја подарија најубавата роденденска честитка на селекторот Благоја Милевски.

„Сер Боби“ денеска го прославува својот 51-ви роденден, а поголем подарок не можеше да добие од победата од 0-1 среде Италија против европскиот шампион.

За Милевски, во осмиот натпревар како предводник на националниот тим, ова четврта победа, дополнети и на три ремија, и само еден пораз.

Се вчитува...