Фудбалска магија Зидан – Модриќ (видео)

Забавно беше на последниот тренинг на Реал Мадрид пред патот за Киев, се работеше на детали, а Зинедин Зидан покажа дека се уште е фудбалски велемајстор.

Французинот испрати прекрасен центаршут, а Лука Модриќ со уште подобар удар ја затресе мрежата, за фудбалска магија каква што му доликува на најтрофејниот европски клуб.

 

Се вчитува...