Гарсија повторно не верува во Елмас, реми на Наполи со У. Берлин (ВИДЕО)

Италијанскиот шампион Наполи одигра без победник 1-1 на домашен терен против бундеслигашот Унион Берлин во натпревар од 4. коло во Д групата од новата сезона во Лигата на шампионите.

Ангиса погоди за 1-0 во 30. минута од натпреварот, но поради фаул голот беше поништен по проверка со ВАР. Домаќините сепак стигнаа до водство девет минути подоцна со погодокот на Политано. Во вториот дел во 52. минута Фофана израмни на 1-1, што на крајот се покажа како конечен резултат. Елјиф Елмас повторно беше на клупата за резерви и не доби шанса и на овој дуел од тренерот Руди Гарсија.

Napoli 1 – [1] Union Berlin – David Datro Fofana 52‎’‎
byu/MarcoRuss insoccer

Во вториот натпревар од програмата од 18.45 часот Реал Сосиедад полесно од очекуваното славеше на домашен терен против португалска Бенфика со 3-1. Домаќините Сите дилеми околу победникот ги решија уште во првите 20 минути кога постигнаа три гола (Мерино, Ојарзабал, Баренечеа). Многу лесно по првиот дел можеше да биде и 4-0, но Мендез промаши пенал во 29. минута. Гостите во вториот дел преку Рафа Силва во 49. минута го постигнаа само почесниот погодок за конечни 3-1.

Real Sociedad 3-0 Benfica – Ander Barrenetxea 21′
byu/Meladroitdeposter insoccer

 

 

Се вчитува...