Газдата на Шкупи се повлекува: Дојдов за спорт, а не да се расправам со луѓе

Газдата на Шкупи Олгун Ајдин, најави повлекување од клубот, доколку, како што вели, фудбалот се движи во ист правец и во следниот период.

Тој на „Фејсбук“ објави соопштение, во кое вели дека дошол во Македонија да направи нешто за спортот, а не да се занимава со други проблеми.

Целото соопштение во прилог:

Се вчитува...