Генијалноста на Меси на дело – „поткопана“ асистенција меѓу двајца (ВИДЕО)

Лео Меси не белска во полн сјај на почетокот на кариерата во дресот на ПСЖ, но класата на Аргентинецот е вечна, а тоа го докажа и во денешната победа на „светците“ на гостувањето кај Сент Етјен каде забележа хет-трик од асистенции.

Една од нив беше генијална, а и многу значајна бидејќи со неа ПСЖ стигна до целосен преврт. „Поткопувањето“ на аргентинскиот ас помеѓу двајца играчи му донесе лесна завршница на Анхел Ди Марија кој не ја пропушти шансата да ја затресе мрежата.

اسيست ميسي ل دي ماريا 😍😍 🎥

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

to never miss any goal Follow @FA_GO7

🌐📲 https://t.co/9ThJux9z2I pic.twitter.com/pdfaEk2jtK

Се вчитува...