Ги нема Надал и Ѓоковиќ, ги нема и проблемите – Федерер има нов спорт (ВИДЕО)

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Роџер Федерер се уште не знае дали ќе настапи на годинашното издание на УС опен. Тој својот последен меч го имаше на Вимблдон, каде беше елиминиран од полскиот тенисер Хумберт Хуркач.

Федерер слободното време го користи за друг спорт, пинг-понг во кој се гледа дека исто има и тоа како да се пофали. Сепак, тука ги нема неговите најголеми ривали, Ѓоковиќ и Надал, па дали поради тоа нема и проблеми?

 

Се вчитува...