Глупост на Џан, Махрез од пенал го враќа Сити во „живот“ (ВИДЕО)

Манчестер Сити преку Ријад Махрез израмни на 1-1 во реванш четвртфиналето од Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд.

Иако Англичаните немаа никаква игра Емре Џан им подари пенал на играчите на Пеп Гвардиола.

Се вчитува...