Го имаме добитникот на „Пушкаш“ иако е февруари: Рафаел Леао со гол на сезоната (ВИДЕО)

Милан води со 1-0 против Аталанта на домашен терен во последниот натпревар од денешната програма од 26. коло во италијанската Серија А.

Водство за „росонерите“ донесе Рафаел Леао кој го постигна можеби и голот на сезоната во Калчолигата.

 

Се вчитува...