Го имаме голот на сезоната – Ремек дело на фудбалер на Ренџерс (ВИДЕО)

Шкотски Ренџерс со победа над Стандард Лиеж од 0-2 одлично ја отвори новата сезона во Лигата на Европа. Сепак, ситуацијата која што го одбележа мечот е вториот гол на гостинскиот тим. Кемар Руфи во 93. минута постигна гол за најавните шпици, кој веќе медиумите во светот го прогласија за најдобар сезонава.

 

Се вчитува...