Го одбраа на драфтот па го „почасти“ татко му со автомобил (ВИДЕО)

Петиот пик на НБА драфтот за 2020 година, Исак Окоро беше избран од страна на Кливленд како голема надеж за тимот младиот тим на Кавалирс кој поминува низ процес на „рибилдинг“ по заминувањето на Леброн Џејмс во 2018 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by House of Highlights (@houseofhighlights)

Изборот на драфтот на високата позиција, Окоро ја прослави со подарување на автомобил „Ленд Ровер“ на своите родители, а реакцијата на неговиот татко го воодушеви интернетот.

Се вчитува...